foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Dla Rodzica

Czytaj więcej

Dla Pracodawców

Czytaj więcej

Rekrutacja

Czytaj więcej

Dokumenty ZS

Czytaj więcej

Zespół Szkół im. Jana Pawła II

w Zdzieszowicach

     W dniu 08 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 3 technikum analitycznego odwiedzili w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu wystawę World Press Photo 2017. Jest to wystawa pokonkursowa na fotografię najlepiej dokumentującą wydarzenia minionego roku. Tym razem na konkurs wpłynęło łącznie 80408 zdjęć wykonanych przez 5034 fotografów ze 125 krajów. Prace oceniane były w kilkunastu kategoriach obejmujących fotografie pojedyncze i zestawy. Jury konkursu przyznało nagrody w 8 kategoriach tj. sprawy współczesne, życie codzienne, wiadomości, projekty długoterminowe, przyroda, ludzie, sport, wydarzenia oraz wybrano zdjęcie roku.  Łącznie wyróżniono dokonania 41 fotografów z 25 krajów. Najważniejszą nagrodę - Zdjęcie Roku otrzymał Burhan Ozbilici, 59-letni Turek, autor wstrząsających fotografii zrobionych podczas udanego zamachu na rosyjskiego ambasadora w Turcji. Z Polski na konkurs nadesłano w tym roku ponad 150 zdjęć, ale żaden polski fotografik nie otrzymał nagrody.


Wystawa ta jest prezentowana w 100 miastach 45 krajów, w Polsce w Opolu gości po raz 17. Każde zdjęcie opatrzone jest opisem po polsku i angielsku, przybliżającym historię jego powstania. Wystawa jest czynna do 17 grudnia w godzinach od 10.00 do 20.00.

         W dniu 08 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 3 technikum analitycznego wzięli udział w III części warsztatów pt. „Chromatografia – ćwiczenia laboratoryjne” odbywających się na terenie Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego prowadzonych przez kierownika Zakładu Chemii Organicznej i Biochemii, pana dr hab. Dawida Siodłaka. Zajęcia tym razem zaczęły się nietypowo, bo od gry dydaktycznej, w czasie której uczniowie poprzez zabawę zapoznali się z modelem mechanizmu chromatografii. Potem rozdzielali składniki papryki ostrej metodą chromatografii kolumnowej na nośniku z żelu krzemionkowego. Doświadczenie było bardzo pouczające i po prostu ładne. Wszystkim udało się je wykonać prawidłowo i wszystkim bardzo się podobało.

W niedzielne popołudnie na osiedlu Kaczorownia odbył się Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Było wiele atrakcji i kolorowych stoisk oferujących zakup przeróżnych świątecznych ozdób i wypieków. Nasza szkoła również miała swoje stoisko, przy którym zabawialiśmy dzieci i ich rodziców sztuczkami magicznymi, rozdawaliśmy świąteczne kolorowanki i częstowaliśmy maślanymi ciasteczkami.

W dniu 4 grudnia 2017 r. odbył się finał "Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie".

Olimpiada cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczniów. W gronie uczestników finału znalazły się uczennice naszej Szkoły Wioleta Golicz z III tac i Katarzyn Szkolnicka z II Tc Uczestnicy finału musieli uporać się z testem oraz pytaniami opisowymi z historii piłki ręcznej, życiorysu piłkarzy ręcznych, a także filozofii i wartości moralnych towarzyszącym sportowej rywalizacji. Uczestnicy Olimpiady po zakończeniu testu spotkali się z piłkarzami reprezentacji Polski Adamem Malcherem i Antonim Łangowskim (graczami Gwardii Opole) oraz trenerem reprezentacji Polski juniorów i Gwardii Opole Rafałem Kuptelem. Dziewczyny godnie reprezentował naszą Szkołę, wałcząc w finale o jak najlepszy wynik – gratulujemy.

Praca Laury Komendera - pt. ZAMEK MOSZNA - uczennicy Technikum, Zespołu szkól im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach, została wyróżniona w konkursie fotograficznym pt. "Obiektywne Opolskie - Zamki i Pałace Opolszczyzny"- GRATULUJEMY!

Nagrodzone zdjęcia będzie można podziwiać na wystawie galerii Solaris w Opolu od dnia              9 grudnia 2017.

W czwartej edycji konkursu  zachęcano pasjonatów fotografii i miłośników Opolszczyzny do odkrywania urody zabytków regionu, jego zamków, pałaców i dworów.

Według Przewodniczącego jury Sławoja Dubiel  ze Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Dolnośląski - Oddział Opolski, zdjęcia, które napłynęły w odpowiedzi na konkurs, świadczą o wielkiej wrażliwości uczestników na piękno naszego województwa i dużych umiejętnościach fotograficznych.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród Laureatom oraz otwarcie wernisażu wystawy, która nastąpi w piątek 8 grudnia 2017 o godzinie 17.00.

Więcej informacji: http://jazlowiecka.pl/1462/75/wyniki-czwartej-edycji-konkursu-fotograficznego-obiektywne-opolskie.html

 

Małgorzata Wenszka