foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Dla Rodzica

Czytaj więcej

Dla Pracodawców

Czytaj więcej

Rekrutacja

Czytaj więcej

Dokumenty ZS

Czytaj więcej

Zespół Szkół im. Jana Pawła II

w Zdzieszowicach

Jakie są prawa i obowiązki młodocianego pracownika?

Co mi grozi za naruszanie dóbr osobistych w Internecie?

Kiedy mogę legalnie "ściągać" filmy i muzykę z sieci?

Jakie prawa mają konsumenci?

Na te i inne pytania odpowiedzi udzielała pani mecenas Magdalena Wąchała z fundacji Togatus Pro Bono http://fundacja.togatus.pl/. W spotkaniu brały dział klasy 2w i 1tc.

Dziękujemy!

W dniu 22 marca 2017 r.  w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się drugi etap projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Uczniowie pod kierunkiem Pani Marty Wydry przeprowadzili grę odwzorowującą działania polskiego parlamentu.

Po wykładzie wprowadzającym uczniowie wcielili się w rolę posłów pięciu fikcyjnych ugrupowań: partii liberalnej, partii socjaldemokratycznej, partii ludowej, partii chrześcijańsko - demokratycznej i partii nacjonalistycznej.

Czytaj więcej...

W czwartek 16 marca 2017 r. w Zespole Szkół  gościliśmy naszego absolwenta: Mateusza Burzyńskiego, obecnie podróżnika i dziennikarza. Mateusz opowiedział nam o swojej pasji, zachwycił opowieścią o ostatniej wyprawie do Azji, zadziwił pokazem egzotycznych zdjęć i anegdot pełnych humoru, ale i prawdy o ludziach i miejscach  które zwiedził. Uczniowie otrzymali mnóstwo wskazówek jak sobie radzić w czasie samotnej wyprawy, zostali zarażeni chęcią przeżycia czegoś wyjątkowego.

A początek podróży nie zapowiadał tak niesamowitych przeżyć:

”Stambuł-Bestia! Miasto pęcznieje do niewyobrażalnych rozmiarów. Przedostanie się z jednego końca miasta do centrum zajęło mi kilka godzin.

Czytaj więcej...

Turniej Błotsoccera, Festiwal Kultur, Rozgrywki sportowe czy  Plażowe beach party to pomysły młodzieżowych Radnych Zdzieszowic na współpracę międzynarodową.

W dniu 15 marca 2017 odbyły się po raz drugi w Zespole Szkół im. Jana Pawła II, warsztaty w ramach projektu "Damy radę! Mamy Radę!". Zajęcia poprowadziła Pani Magdalena Pobóg-Lenartowicz ze Stowarzyszenia "Europa Iuvenis".

 Uczniowie Gimnazjum i Zespołu Szkół zostali podzieleni na drużyny. Aktywnie współpracowali zdobywając konkretną wiedzę na temat możliwości realizacji kursów językowych, wymiany młodzieżowej, spotkań czy programów wymiany.

W ramach warsztatów stworzono bazę ofert międzynarodowych organizacji partnerskich w tym: programu „Erasmus”, współpracy polsko-niemieckiej czy programu ”Równać szanse”. Te praktyczne działania są związane z planowanym przystąpieniem MRM Zdzieszowice do napisania oraz realizacji młodzieżowego projektu międzynarodowego - a pomysłów młodym ludziom nie brakuje!

Czytaj więcej...

15 marca 2017 r. Laura Komendera z klasy 1 tac, Jarosław Lucega i Marcin Rekus z 3 tsc wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego w szkole partnerskiej we Frydek Mistek w Republice Czeskiej. Wraz z kilkunastoma innymi uczestnikami z Czech, Polski i Słowacji  najpierw stanęli do konkurencji w formie pisemnej, a następnie zostali przepytani przez komisję konkursową. Jarek Lucega zdobył czwarte miejsce. Gratulacje!     

Zespół Szkół elektrycznych w Opolu był gospodarzem tegorocznego II etapu Olimpiady Wiedzy  o Ubezpieczeniach Społecznych. Zmagania na szczeblu wojewódzkim odbywały się w zespołach 3 osobowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2tsc: Sandra Szymaczek, Wioletta Golicz i Julia Latos.

Uczniowie z Opola przygotowali dla uczestników niespodziankę - występ szkolnej orkiestry dętej i zespołu muzycznego.

Czekamy na wyniki!

Czytaj więcej...

W ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Młodzieżowi Radni opracowali i zgłosili do programu własny projekt. Aby zgłosić swój pomysł radni  uzyskali zgodę Burmistrz Zdzieszowic Pani Sybili Zimerman.

Projekt „Młodzieżowe COOL” dotyczy rozbudowy i renowacji już istniejącego w Zdzieszowicach skateparku oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury z ławkami, stolikami i miejscem na ognisko czy organizację pikniku młodzieżowego. Zrealizowanie zadania rozwiąże także problem zbyt dużej ilości osób korzystających z pojedynczej rampy co jest niebezpieczne i zagraża użytkownikom.

Czytaj więcej...

 

 

Partnerzy

  • MULTiSERWIS
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4