foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Dla Rodzica

Czytaj więcej

Dla Pracodawców

Czytaj więcej

Rekrutacja

Czytaj więcej

Dokumenty ZS

Czytaj więcej

Zespół Szkół im. Jana Pawła II

w Zdzieszowicach

W dniu 7 lutego 2017 r. o godz. 15:00 w sali narad Urzędu Miejskiego odbyła się II sesja MRM. Z młodzieżą spotkała się Burmistrz Sybila Zimerman, Przewodniczący Rady Edward Paciorek oraz Karol Kowalski-Przewodniczący Komisji Oświaty i jednocześnie opiekun MRM.
Przewodnicząca Rady Dżesika Sazońska złożyła sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Rady Młodzieżowej, zwracając szczególną uwagę na przystąpienie do projektu "Damy radę! Mamy Radę!"- to pilotażowy program rozwoju młodzieżowych rad gmin z powiatów Województwa Opolskiego. Podkreśliła fakt wyłonienia naszych przedstawicieli do Wojewódzkiego Forum Młodzieżowego -Joanny Hryczyńskiej i Kacpra Mackiewicza, którzy odebrali gratulacje od Władz Gminy.
Wśród głównych celów MRM jest reprezentowanie interesów młodzieży oraz zapewnienie im aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym, aby było to w pełni możliwe, powołano dwie komisje: Komisję Kultury Młodzieżowej Rady-Przewodnicząca-Joanna Hryczyńska oraz Komisję Sportu Młodzieżowej Rady-Przewodniczący-Dariusz Sitko.

Czytaj więcej...

W tym tygodniu miały miejsce aż dwa spotkania z przedstawicielami RZPWE dotyczące projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy". W najbliższej perspektywie czasowej głównym celem działania jest odbycie uczniowskich staży zawodowych w regionalnych firmach w zawodach technik spedytor i technik cyfrowych procesów graficznych.

Jak co roku tak i w tym uczniowie naszej szkoły brali udział w zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jubileuszowy bo 25 finał WOŚP odbywał się pod hasłem: dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Dziękujemy wszystkim którzy byli wolontariuszami a w szczególności Natalii Koptoń i Justynce Stasieluk. Dziękujemy za Wasze wielkie serca, za stanie na mrozie do późnych godzin wieczornych, za poświęcenie swojego wolnego czasu, za wcale nie taką małą cegiełkę jaką dołożyłyście do tej wielkiej puli pieniędzy. Wiem, ilość zebranych pieniędzy nie jest najważniejsza, najważniejsze jest zaangażowanie i takie proste, ludzkie odruchy – trzeba pomagać to pomagamy. Właśnie dlatego słowa podziękowania należą się wszystkim. Dziękujemy!

W dniu 30 stycznia 2017 r. odwiedziło naszą szkołę 18 przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 3 im. Pszczółki Mai w Zdzieszowicach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach chemicznych pt. „Czary – mary czyli chemia dla przedszkolaka”.  Przeprowadzano: rozkład barwnika zawartego w czarnym mazaku, badanie odczynu różnych substancji przy pomocy wywaru z herbatek owocowych i wywaru z czerwonej kapusty. Dzieci zobaczyły również doświadczenia przygotowane przez uczniów z Technikum Analitycznego.  Najbardziej podobało im się przeprowadzenie spalania mieszaniny wybuchowej, której skład został opracowany przez analityków. Na koniec przedszkolaki narysowały nam to, co im się najbardziej podobało w czasie zajęć – w rysunkach dzieci przeważały wybuchy. Otrzymały od nas po lizaku ufundowanym przez Dyrekcję Zespołu Szkół i obiecały, że nas jeszcze odwiedzą. Zapraszamy!

Uczniowie klasy 3tsc w zawodzie technik spedytor wzięli udział w kursie e-learningowym, którego tematem była ogólna świadomość w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego. Przepisy prawa związane z transportowaniem towarów szlakami lotniczymi określa Urząd Lotnictwa Cywilnego. Na podstawie tych przepisów został stworzony kurs, którego efektem jest uzyskanie certyfikatu umożliwiającego podjęcie pracy w firmach uczestniczących w bezpiecznym łańcuchu dostaw, tj.:
1. Zarejestrowany Agent
2. Znany Nadawca

Czytaj więcej...

W dniu 18 stycznia 2017 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbyły się warsztaty w ramach projektu "Damy radę! Mamy Radę!". Jest to pilotażowy program rozwoju młodzieżowych rad gmin z powiatów Województwa Opolskiego w którym bierzemy czynny udział. Inicjatywę rozwinięcia działalności Młodzieżowych Rad w naszym regionie  podjęło Stowarzyszenie "Europa Iuvenis" wraz  z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego . 

  Jak uzyskać pozwolenie na zorganizowanie miejskiego pikniku w centrum miasta? Do kogo zwrócić się z prośbą o wyłączenie ruchu drogowego na czas jego trwania i skąd wziąć na to fundusze? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi młodzi Radni Zdzieszowic. Uczniowie Gimnazjum i Zespołu Szkół zostali podzieleni na trzy drużyny. Podczas czterech godzin rywalizacji powstało wiele  kreatywnych rozwiązań-najlepszych dla Młodzieży i co ważne  we współpracy z Samorządem Gminy.

Czytaj więcej...

 

Partnerzy

  • MULTiSERWIS
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4