foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Dla Rodzica

Czytaj więcej

Dla Pracodawców

Czytaj więcej

Rekrutacja

Czytaj więcej

Dokumenty ZS

Czytaj więcej

Zespół Szkół im. Jana Pawła II

w Zdzieszowicach

W dniu 29.09.2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach odbyło się spotkanie z młodzieżą inaugurujące V edycję Opolskiej Kampanii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Opolu pn. „Przyhamuj, życie przed Tobą”. Celem kampanii jest przedstawienie młodzieży zagrożeń, wynikających z kierowania pojazdami mechanicznymi, uwrażliwienie młodzieży na sytuacje kryzysowe występujące w ruchu drogowym oraz wykształcenie pożądanych reakcji na niewłaściwe, agresywne i niezgodne z prawem zachowania kierowców.


Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej, goście oglądnęli prezentację przygotowaną przez młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach pt. „Wypadek to nie przypadek” oraz wysłuchali wystąpień:
- pana Macieja Milewskiego, podinspektora wydziału ruchu drogowego KWP w Opolu, który przedstawił prezentację pt. „Bezpieczeństwo młodego kierowcy w ruchu drogowym”
- pana Dominika Grabowskiego, egzaminatora WORD w Opolu, który przedstawił temat „Wybrane zagadnienia techniki kierowania pojazdem - wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego”
- pana Marka Pańka, Prezesa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego, który w swojej prezentacji pt. „Złote zasady FIA – chcę być bezpieczny” przedstawił podstawowe zasady, jakimi powinien kierować się każdy uczestnik ruchu drogowego,
Prelegenci przekazali młodym ludziom informacje dotyczące między innymi zagrożeń związanych z agresją na drogach jak i lekceważeniem obowiązujących przepisów prawnych.

 

Zdjęcia dostępne pod linkiem

 

 

Partnerzy

  • MULTiSERWIS
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4