foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Dla Rodzica

Czytaj więcej

Dla Pracodawców

Czytaj więcej

Rekrutacja

Czytaj więcej

Dokumenty ZS

Czytaj więcej

Zespół Szkół im. Jana Pawła II

w Zdzieszowicach

W dniu 06 października 2017 r. uczniowie klasy 3 technikum analitycznego wzięli udział w I części warsztatów pt. „Destylacja, krystalizacja, chromatografia – ćwiczenia laboratoryjne” odbywających się na terenie Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego prowadzonych przez kierownika Zakładu Chemii Organicznej i Biochemii, pana dr hab. Dawida Siodłaka. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami wykorzystania metod analitycznych będących podstawą otrzymywania i oczyszczania związków: krystalizacją i destylacją. Uczniowie przeprowadzili ważenie, oczyszczanie i destylację kwasu benzoesowego. Kwas ten zaczął krystalizować już w obecności uczniów i na ich oczach, ale na zakończenie procesu i pełne wytrącenie związku muszą poczekać miesiąc, kiedy to odbędzie się druga część warsztatów.

 

 

Partnerzy

  • MULTiSERWIS
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4