Konkursy

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

VIII Akademicki Turniej TransEdu

 

Akademickie Turnieje TransEdu organizowane są od 4 lat. W każdej edycji uczestnicy - uczniowie i studenci logistyki z całej Polski - walczą między sobą w grze TransEdu, a następnie rozwiązują krótki test wiedzy. Ósma odsłona Turnieju odbędzie się w dniach 5-8 grudnia 2016 r. w Internecie.. Aby dołączyć do Turnieju, wystarczy we wskazanym dniu zalogować się do gry.

 

Pierwszy etap Turnieju to rozgrywki w grę TransEdu. Każdego dnia do rozgrywki przystępują inne województwa. W dniu wskazanym dla swojego województwa uczestnik musi zalogować się do gry TransEdu i w zielonym polu wpisać kod dostępu, który opublikujemy na Facebooku oraz stronie internetowej TransEdu 10 minut przed rozgrywką.

 

Drugi etap to prosty test obejmujący wiedzę z zakresu logistyki. Cały zakres potrzebnej wiedzy znajduje się w kursach Transport drogowy i Spedycja, które znajdują się na stronie TransEdu. Uczestnik rozwiązuje test od razu po zakończeniu pierwszego etapu.

 

Terminy gier:

Rozgrywka I (5.12)
Województwa zachodniopomorskie, pomorskie, śląskie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie. Do wyboru dwie pory:
- pierwsza rozgrywka: 11.00 – 12.00 + test 12.00 - 12.30
- druga rozgrywka: 16.00 – 17.00 + test 17.00 - 17.30

Rozgrywka II (6.12)
Województwa: lubuskie, wielkopolskie, kujawsko- pomorskie, podkarpackie, opolskie oraz mazowieckie. Do wyboru dwie pory:
- pierwsza rozgrywka: 11.00 – 12.00 + test 12.00 - 12.30
- druga rozgrywka: 16.00 – 17.00 + test 17.00 - 17.30

Rozgrywka III (7.12)
Grają województwa: dolnośląskie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie oraz lubelskie. Do wyboru dwie pory:
- pierwsza rozgrywka: 11.00 – 12.00 + test 12.00 - 12.30
- druga rozgrywka: 16.00 – 17.00 + test 17.00 - 17.30

Dodatkowa gra otwarta dla tych, którzy nie mogli wcześniej:

8 grudnia w godzinach 11.00 - 12.00 + test 12.00 - 12.30

 

Gra TransEdu, kursy oraz wszelkie niezbędne informacje znajdują się na http://edu.trans.eu/turnieje-transedu. Zapraszamy!

 

 

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w naszym konkursie, będącym częścią akcji społecznej „Zauważeni."_ _Akcja propaguje szacunek, życzliwość i troskę wobec starszego pokolenia. _(kliknij aby obejrzeć wideo _http://bit.ly/2byCwRE _)_

KONKURS pt. „Ten chłopak. Ta dziewczyna" składa się z  trzech ważnych etapów zaplanowanych na wrzesień, październik, listopad. W tym czasie młodzież będzie mogła poznać sytuację osób starszych z jej najbliższego otoczenia, miasta czy dzielnicy oraz wybrać bohatera pracy konkursowej.

Głównym zadaniem uczniów będzie stworzenie tzw. „Podręcznika seniora" czyli zbioru informacji, ze zdobyciem których osoby starsze mają często problem. Mogą to być oferty zajęć dla seniorów, godziny pracy urzędów, przychodni, rozkłady jazdy pociągów czy autobusów. Krok po kroku podpowiemy w jaki sposób wykonać „podręcznik", ale to Państwo, wraz zaangażowanymi uczestnikami, podejmą decyzję o ich ostatecznym wyglądzie i zawartości oraz ilości osób, którym zostaną one podarowane. Wierzymy, że praca nad tym projektem i udział w akcji „Zauważeni" pomoże w zbliżeniu pokoleń, przełamaniu stereotypów oraz przeistoczy się w realne działania i zaowocuje wzajemną życzliwością. Dla nas, organizatorów, najważniejsze w tym projekcie są nawiązane relacje, szacunek i inicjatywa młodzieży. Liczymy, ze uczestnicy dorzuca coś od siebie. Zaproponują seniorom pomoc w drobnych pracach domowych, wyjście do kina czy wsparcie przy korzystaniu z nowych technologii. O najbardziej aktywnej szkole powstanie reportaż, który zostanie wyemitowany w programie „Kulisy Sławy" na antenie stacji TVN.

PRACE KONKURSOWE będą ocenianew trzech kategoriach, a laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne.

        * praca literacka (nie więcej niż 6000 znaków) - nagroda 11.000zł
        * reportaż fotograficzny, (max. 6 zdjęć i 800 znaków - opis) - nagroda 5.500zł
        * film (nie przekraczający 500 MB (megabajtów), trwający nie więcej niż 10 minut; - nagroda 5.500zł

Nad zadaniami konkursowymi uczniowie będą pracować wspólnie z nauczycielem, ale praca konkursowa musi mieć jednego autora. Nie każdy zaangażowany w akcję uczeń musi ją zgłosić, ale każdy zgłaszający musi być częścią zespołu realizującego kolejne etapy. O swoich działaniach uczniowie będą informowali poprzez profil stworzony na stronie zauwazeni.tvn.pl

Chętnych uczniów prosimy o zapisy do Pana Andrzeja Szladowskiego.

JUŻ TYLKO DO 31 MAJA BR. WŁĄCZNIE MOŻNA ZGŁASZAĆ SWOJE PROJEKTY NA KONKURS GRANTOWY PO STRONIE NATURY. ZDOBĄDŹ GRANT, BY ZREALIZOWAĆ DZIAŁANIA NA RZECZ NATURY!

30 marca 2016 roku ruszył konkurs grantowy realizowany przez firmę Żywiec Zdrój - organizatora programu Po Stronie Natury -, którego partnerem merytorycznym jest Fundacja Nasza Ziemia oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczo.

Czytaj więcej...

 

 

Partnerzy

  • MULTiSERWIS
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4