Szkolny Punkt Informacji i Kariery

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W tym tygodniu miały miejsce aż dwa spotkania z przedstawicielami RZPWE dotyczące projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy". W najbliższej perspektywie czasowej głównym celem działania jest odbycie uczniowskich staży zawodowych w regionalnych firmach w zawodach technik spedytor i technik cyfrowych procesów graficznych.

Warsztaty Express yourself to event, który skupia ludzi kreatywnych, z pasją oraz chęcią do rozwoju osobistego. Organizowany jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Opolu oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Nasi uczniowie uczestniczyli w tym wydarzeniu w dn. 7.12.2016 na Politechnice Opolskiej.

Konferencja została otwarta przez Pana Szymona Ogłaza - Wicemarszałka Województwa opolskiego. Uczniowie uczestniczyli  w warsztatach związanych z kreatywnym myśleniem, innowacyjnością oraz rozwojem osobistym, który jest rozwojem do sukcesu.

Gościem specjalnym był Jurek Owsiak - polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, działacz charytatywny i społecznik, prezes fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Warsztaty były bardzo ciekawe i inspirujące.

Uczniowie klasy 3tsc w poniedziałek 5 grudnia mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu branżowym z przedstawicielami opolskich firm.

Spotkanie zostało otwarte przez prezesa Opolskiego Zrzeszenia Przewoźników Drogowych, który w swoim wystąpieniu kładła nacisk na ogromny potencjał drzemiący w branży TSL. Zgodnie ze statystyką Polska obsługuje 25% przewozów drogowych w Unii Europejskiej, zajmując tym samym pierwszą pozycję w rankingu. W transporcie w Polsce zatrudnionych jest ok 650 tys. osób, a kolejne 100 tys. może znaleźć pracę w najbliższym roku.

Przedstawiciele firm: Paul Schockemöhle Logistics Polska Sp. z o.o., FM Logistik Polska
Sp. z o.o., Piomar Sp. z o.o. oraz HYLA TRANS s.c. G. Hyla, K. Bąk przedstawili uczniom zapotrzebowanie na spedytorów w swoich przedsiębiorstwach. Każda z tych firm planuje zatrudnić kilka osób w dziale transportu, logistyki, magazynowania lub w działach wspierających dział transportu w przeciągu następnego roku. Firmy stawiają na rozwój pracowników, szkolenia, ale także na integrację. Jedno jest pewne: do pracy w branży niezbędna jest chęć do pracy i znajomość języków obcych.

Pod koniec spotkania pracownicy Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki pokazali nam potencjał województwa opolskiego.

Spotkanie uznajemy za bardzo udane. Dziękujemy organizatorom.

 

 

Partnerzy

  • MULTiSERWIS
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4