Aktualności

Aleksandra Wilk wśród „Ośmiu Wspaniałych”

Poświęcają czas, angażują się społecznie, zawsze są gotowi do działania. Chociaż ich pomoc jest bezinteresownie, to od siedemnastu lat są wyróżniani w  Opolskim Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. W tym roku w tej wyjątkowej grupie ludzi, których postawę warto promować znalazła się uczennica Zespołu Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach. 

Celem konkursu od początku jego  powstania  było promowanie pozytywnych zachowań przez uczniów szkół gimnazjalnych i...

Świąteczna atmosfera i wielkie wzruszenia

Okres świąt to w każdym domu czas oczekiwania, przygotowań i w końcu okazja do wspólnego przeżywania radosnych chwil w rodzinnym gronie. Tak w tym roku było również w Domu Pomocy Społecznej „Anna”.  Mieszkańcy skrzętnie przygotowywali każdy szczegół - co można było przeczytać w internecie - a efekt tej pracy był imponujący. Prawdziwa uczta dla ducha i ciała.

Zapewne w każdy domu  tuż przed świętami wyczuć można było pośpiech.  Towarzyszył on również mieszkańcom DPS. Jak zwykle byli oni bardzo...

W starostwie rozliczysz podatek

Nie miałeś czasu rozliczyć się z podatku, albo masz wątpliwości jak należy to zrobić? 4 kwietnia (poniedziałek) w godz 13.00-17.00 przyjdź do Starostwa Powiatowego w Krapkowicach (sala nr 100). W prawidłowym wypełnieniu PIT-u bezpłatnie pomogą pracownicy Urzędu Skarbowego.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dowód osobisty, Pit - 11 lub 8C za rok 2015, rozliczenie roczne za rok 2014, dokumenty potrzebne do odliczeń i ulg ( np. pesele dzieci, faktury za lekarstwa, orzeczenie o niepełnosprawności,...