A A A Wersja kontrastowa

Aktualności

Droga do bezpieczeństwa

Droga do bezpieczeństwa

29 lutego 2016

Ostatnie lata to czas wzmożonej aktywność powiatu krapkowickiego w zakresie poprawy jakości infrastruktury na drogach powiatowych. Tylko w ubiegłym roku zrealizowano kilkadziesiąt zadań dotyczących dróg i chodników. Największe opiewało na przeszło 2 mln zł. W nadchodzących miesiącach powiat zamierza zrealizować kolejne ważne zadania, na czele z budową ronda na skrzyżowaniu dróg powiatowych Kamień Śląski – Gogolin i Gogolin – Chorula.

Działania w zakresie modernizacji, przebudowy, czy budowy od...

O HiV i AIDS warto wiedzieć!

Czy wirusa HIV nabywa się na całe życie? Jak długo jest on groźny, jeśli znajdzie się poza organizmem człowieka? Jak, pamiętając o AIDS udzielać pierwszej pomocy? Jeszcze kilka lat temu odpowiedź na te pytanie sprawiłaby młodym ludziom spore kłopoty. Dziś, dzięki nauczycielom, dużej dostępności do informacji, ale też organizowanych rok rokrocznie konkursom o tej tematyce świadomość uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych znaczącą się zwiększyła.

W tegoroczny konkursie organizowanym...

Pod patronatem powiatu

Pod patronatem powiatu

29 lutego 2016

Chociaż pogoda za oknem coraz bardziej zimowa, emocje podczas minionego weekendu mogły rozpalić miłośników tańca, sportów walki, a także rozgrywek piłkarskich. W Publicznym Gimnazjum nr II odbywały się Zderzenia Taneczne, w Zespole Szkół Sportowych nr 1 przeprowadzono turniej w zapasach w stylu wolnym, na hali sportowej w sobotę odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Submission Fighting, a w niedzielę Turnieju Mikołajkowymi mierzyli się zawodnicy UKS Spiders.  Wszystkie wydarzenia odbyły się pod...

Święto Osób Niepełnosprawnych

Chcą pracować, cieszyć się życiem i czuć akceptacje społeczną. 3 grudnia osoby niepełnosprawne obchodziły swoje święto. W powiecie krapkowickim uroczystości z tej okazji tradycyjnie odbyły się w Krapkowickim Domu Kultury. Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych stały pod znakiem pasji, inspiracji i wiary we własne możliwości.

Jak w szarej codzienności dostarczającej wielu przeszkód znaleźć taką cząstkę siebie, aby wszystko wokół stało się łatwiejsze i barwniejsze? Odpowiedzi...